środa, 30 września 2015

Bezpośrednia Likwidacja Szkody – w pakiecie OC Komfort to standard

Po wypadku nie zostaniesz bez pomocy

Pomoc tuż po wypadku i przejęcie formalności związanych z uzyskaniem odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy – na takie wsparcie mogą liczyć posiadacze OC Komfort w Warcie.

Zbliża się zima. Z każdym dniem warunki na drodze stają się coraz trudniejsze. Nawet jeśli masz najlepsze opony zimowe a za sobą kurs wychodzenia z poślizgów i tak może ci się przydarzyć stłuczka z mniej doświadczonym kierowcą, którego samochód za późno się zatrzyma... I właśnie wtedy bardzo się przyda dobre OC. Bo to już nie jest prawdą, że OC kupuje się dla innych. Hasło „Tanie OC, dobre AC” przestaje być aktualne. Przykład oferty Warty pokazuje, że również kupując samo OC nie warto patrzeć tylko na cenę. Oczywiście żadne OC nie zastąpi ubezpieczenia AC z szerokim pakietem assistance. Jednak Warta zrobiła wszystko, żeby zdjąć swojemu klientowi z głowy większość problemów, które – nie z jego winy – spadły na niego po szkodzie. Kupujący pakiet OC Komfort Warty mają zagwarantowane wsparcie zarówno zaraz po wypadku jak i na etapie likwidacji szkody.
Pomoc na drodze
Bez względu na to czy posiadacz OC Komfort w Warcie jest sprawcą wypadku, czy poszkodowanym, dostanie pomoc. Specjalnie przeszkoleni konsultanci assistance dyżurują w Centrum Obsługi Klienta Warty przez cały tydzień, 24 godziny na dobę. Od razu po wypadku warto do nich zadzwonić a oni krok po kroku podpowiedzą co dalej robić. W razie potrzeby Warta zorganizuje holowanie samochodu. Jeśli klient będzie tego oczekiwał konsultant Warty podpowie mu gdzie znajdzie sprawdzony, współpracujący z Wartą warsztat albo parking strzeżony.


Sprawna likwidacja szkody
Po wsparciu informacyjnym i uzyskaniu pomocy na drodze, poszkodowany przez innego kierowcę posiadacz OC Szybka Wypłata(stanowiącego część pakietu OC Komfort), może zgłosić szkodę bezpośrednio w Warcie. Nie musi kontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy. Szkodę można zgłosić na cztery sposoby: przez aplikację na smartfony Warta Mobile, wysyłając SMS, przez stronę internetową i oczywiście dzwoniąc do Centrum Obsługi Klienta. Warta zlikwiduje szkodę w rozbitym samochodzie, przejmując na siebie wszystkie formalności związane z całym procesem. Poszkodowany klient może liczyć nie tylko na pokrycie kosztów naprawy samochodu. Jeżeli klient będzie tego potrzebował Warta zorganizuje i opłaci wynajem pojazdu zastępczego. Zrekompensuje też inne związane ze szkodą koszty m.in. zniszczonego lub uszkodzonego bagażu, a także wymaganych prawem badań technicznych po naprawie. Co ważne, korzystając z takiej usługi i likwidacji szkody przez Wartę, klient nie utraci posiadanych zniżek za brak szkód.


Rozwiązania wprowadzone przez Wartę docenili już klienci. W rankingu konsumenckim Laur Klienta/Konsumenta Ubezpieczenie WARTA OC Komfort z opcją WARTA OC Szybka Wypłata otrzymało tytuł Laur Klienta - Odkrycie Roku.



Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zadzwoń: tel. 506-870-675

lub przyjdź do agencji ubezpieczeniowej Szyduczyński ul.Zamojska 46 w Szczebrzeszynie

wtorek, 1 września 2015

Ubezpieczenie jako samodzielna instytucja

Ubezpieczenia jako samodzielna instytucja prawna i gospodarcza zaczęła się wyodrębniać w morskiej żegludze handlowej oraz handlu morskim. Przyjmuje się więc, że kolebką wszystkich ubezpieczeń są ubezpieczenia morskie, które powstały w Italii, a na inne kraje rozpowszechniały się wraz z rozwojem handlu i tworzeniem się kapitału finansowo-handlowego. Ubezpieczenie opierało się na podstawie fikcyjnych umów kupna-sprzedaży: bakier (przejmujący na siebie ryzyko związane z podróżą morską) nabywał zagrożone przedmioty, ale odraczana była wypłata sumy kupna. Zawierano przy tym dodatkową umowę (klauzulę), zgodnie z którą umowa kupna-sprzedaży stawała się nieważna, jeśli podróż przebiegła pomyślnie. Suma kupna wypłacana była jedynie, gdy przedmiot umowy został zniszczony lub utracony w trakcie podróży. Osobno ustalano wynagrodzenie fikcyjnego nabywcy, które wypłacano z reguły z góry. 


Takie umowy (jak również umowy pożyczki morskiej) do pierwszej połowy XIV wieku zawierane były w formie aktu notarialnego. W XIV wieku zaczęły być zastępowane dokumentami prywatnymi wystawianymi na dowód zawarcia umowy - polisami (z włoskiego polizza - pokwitowanie). Zawierały one postanowienia stanowiące treść umowy. Najstarsza zachowana umowa ubezpieczenia morskiego pochodzi z 1347 roku z Genui. 
Duży wkład w rozwój ubezpieczeń mieli maklerzy (brokerzy) - samodzielni pośrednicy. Ich działania skupiały się na:
  • interesie osób zajmujących się transportem morskim,
  • dbaniu, aby umowy ubezpieczenie były dla maklera korzystne,
  • pozyskiwaniu nowych umów ubezpieczenia - lepsze wyrównanie ryzyka i większe zyski.
Działalnością maklerską zajmowały się zarówno osoby indywidualne, jak też domy bankowe. 

źródło: https://www.piu.org.pl